Edukacja medialna to jeden z podstawowych aspektów jakimi zajmuje się nasza fundacja. Tym chętniej, na zaproszenie Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II bierzemy udział w przygotowaniu jednego z modułów cyklu wykładów, moderacji i dyskusji w ramach projektu: „Co warto wiedzieć o mediach i komunikacji?”.
„KOMPETENCJE SPOŁECZNE I KOMUNIKACYJNE W ŚWIECIE MEDIÓW” to moduł przygotowywany przez Dom Edukacji Medialnej. W jego ramach na kwiecień i maj br zaplanowano 4 spotkania, podczas których uczestnicy czyli studenci będą zdobywać wiedzę z zakresu tematów takich jak: przedsiębiorczość w mediach, innowacje i kompetencje organizacyjne, społeczne na rynku nowych mediów, wartości w mediach, metody, strategie i narzędzia innowacyjnego zarządzania i organizacji mediów czy inkubatory przedsiębiorczości – projekt działań, struktura i kryteria oceny biznes planu działalności społecznej i gospodarczej. Zajęcia ze strony DEM poprowadzi dr Krzysztof Tenerowicz, wieloletni dziennikarz, menedżer mediów oraz ekonomista i wykładowca akademicki.
Pozostałe moduły projektu to:Kompetencje społeczne i komunikacyjne w świecie mediów, Kompetencje zarządcze w zglobalizowanym świecie oraz Kompetencje komunikacyjne i medialne w prowadzeniu organizacji.
Celem projektu jest podnoszenie kompetencji komunikacyjnych młodzieży w świecie nowych mediów. Zapraszamy do śledzenia informacji na temat kolejnych działań i wydarzeń realizowanych w ramach projektu m.in. za pośrednictwem profilu: https://www.facebook.com/projektedukacjamedialna
/red./
—
Zajęcia przeprowadzone są w ramach aktywności Domu Edukacji Medialnej (DEM) w ramach zadania „Centrum Edukacji i Mediów– Dom Edukacji Medialnej”. Środki na jego realizację pochodzą z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO1.
—
Dom Edukacji Medialnej (DEM) to projekt, który został sfinansowany ze środków pochodzących z budżetu państwa (Ministerstwo Edukacji i Nauki) w ramach programu pn. „Rozwój potencjału infrastrukturalnego podmiotów wspierających system oświaty i wychowania”. W Domu Edukacji Medialnej odbywają się m.in. spotkania edukacyjne z udziałem młodych ludzi. W ramach funkcjonującego mini-studia nagraniowego są tworzone filmy o charakterze edukacyjnym oraz odbywają się spotkania i wywiady z gośćmi specjalnymi o tematyce edukacyjnej, patriotycznej, historycznej, medialnej i społecznej.