22 kwietnia br, we współpracy ze Stowarzyszeniem Absolwentów i Przyjaciół Uniwersytetu Papieskiego im. Jana Pawła II w Krakowie Fundacja Edukacji i Mediów przeprowadziła warsztaty kompetencji medialnych pt. „Manipulacja. Jak się bronić”. Zajęcia odbyły się przy ul. Bernardyńskiej 3 w Krakowie.
Zajęcia poprowadził dr Krzysztof Tenerowicz, wykładowca akademicki i wieloletni dziennikarz oraz ekonomista. Podczas praktycznych zajęć koncentrował się na przybliżeniu uczestnikom umiejętności skutecznej obrony przed podstawowymi technikami manipulacji. Podczas ćwiczeń pokazywał na czym mechanizmy manipulacji polegają i co stanowi skuteczną ochronę przed nimi. Konkretne przykłady oraz żywiołowa dyskusja podczas zajęć dowodzą, ze zarówno temat, jak i zastosowana formuła zainteresowały uczestników, którymi byli studenci krakowskiej uczelni.
/red/
—
Warsztaty przeprowadzono w ramach aktywności Domu Edukacji Medialnej (DEM) w ramach zadania „Centrum Edukacji i Mediów– Dom Edukacji Medialnej”. Środki na jego realizację pochodzą z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2023 PROO1.
—
Dom Edukacji Medialnej (DEM) to projekt, który został sfinansowany ze środków pochodzących z budżetu państwa (Ministerstwo Edukacji i Nauki) w ramach programu pn. „Rozwój potencjału infrastrukturalnego podmiotów wspierających system oświaty i wychowania”. W Domu Edukacji Medialnej odbywają się m.in. spotkania edukacyjne z udziałem młodych ludzi. W ramach funkcjonującego mini-studia nagraniowego są tworzone filmy o charakterze edukacyjnym oraz odbywają się spotkania i wywiady z gośćmi specjalnymi o tematyce edukacyjnej, patriotycznej, historycznej, medialnej i społecznej.