„Media nadają – młodzi pytają!”. Inauguracyjne spotkanie za nami

"Media nadają - młodzi pytają" to cykl debat w formie wideokonferencji z ekspertami, influencerami, społecznikami, naukowcami, nauczycielami i innymi interesującymi osobami, z którymi będziemy rozmawiać na temat tego jak wyglądają teraz i jak będą funkcjonowały w przyszłości media tradycyjne i cyfrowe.

Pierwsza debata w ramach projektu odbyła się w poniedziałek, 22 lutego br. Podczas jej trwania staraliśmy się odpowiedzieć na pytanie „Jaka przyszłość czeka media?”

Pomagała nam w tym dwójka gości specjalnych. Była z nami „najjjka” - influencerka, która prowadzi coraz bardziej angażujące i coraz bardziej popularne kanały na portalu YouTube, Instagram i TikTok oraz red. Karol Gac, dziennikarz i publicysta portalu "Do Rzeczy", prowadzący rozmowy w "Siódma - Dziewiąta", felietonista w Tygodniku Solidarność. Jak widać z tego zestawienia swoją reprezentację miały zarówno tradycyjne, jak i te społecznościowe, szturmem zdobywające pozycję i znaczenie.

Konkluzje jakie wyłoniły się ze spotkania były złożone, można je jednak sprowadzić do stwierdzenia, że ewolucja mediów bywa zaskakująca. W tym świetle nie sposób do medialnego grobu składać tradycyjnych nadawców czy prasę. Muszą oni jednak zmienić swój sposób działania oraz nauczyć się konkurować nie tylko z innymi rynkowymi gigantami ale także z coraz istotniejszym komponentem rynku jakim mogą i stają się blogerzy, vlogerzy czy niszowe z pozoru portale i redakcje. Sytuacja ta rodzi jednak tyle samo szans co zagrożeń i wyzwań.

Dziękujemy serdecznie naszym gościom za poświęcony czas i ciekawą rozmowę. Mamy nadzieję, że uda nam się spotkać przy kolejnych projektach fundacji!