(DEM) Zapraszamy do obejrzenia! Debata: „Media w obliczu wojny – co zmienił konflikt na Ukrainie?”.(DEM) Zapraszamy do obejrzenia! Debata: „Media w obliczu wojny – co zmienił konflikt na Ukrainie?”.(DEM) Zapraszamy do obejrzenia! Debata: „Media w obliczu wojny – co zmienił konflikt na Ukrainie?”.(DEM) Zapraszamy do obejrzenia! Debata: „Media w obliczu wojny – co zmienił konflikt na Ukrainie?”.
  • Strona główna
  • Aktualności
  • O nas
  • Zespół
Kontakt
✕
„Media nadają – młodzi pytają” Spotkanie z dr hab. Klaudią Cymanow-Sosin
2023-03-15
(DEM) Warsztaty medialne „Co lubi kamera” za nami
2023-03-18

(DEM) Zapraszamy do obejrzenia! Debata: „Media w obliczu wojny – co zmienił konflikt na Ukrainie?”.

Zgodnie z obietnicami udostępniamy szerokie fragmenty debaty: „Media w obliczu wojny – co zmienił konflikt na Ukrainie?”. Odbyła się ona w lutym br. Udział w niej wzięli: Tomasz Jakubiak, przewodniczący Rady Nadzorczej Polska Press, dr Karol Gac redaktor naczelny DoRzeczy.pl oraz dr. Adam Stolarz, specjalista ds. bezpieczeństwa i zarządzania. Debatę poprowadziła Paula Jakubik.

Rozmawialiśmy przede wszystkim o tym, jaki wpływ na media, w tym społecznościowe miał wybuch pełnoskalowej wojny na Ukrainie, która, przypomnijmy, trwa tak naprawdę już od 2014 roku. Nie zabrakło również wątków dotyczących wzajemnych relacji państw na arenie międzynarodowej przed i po wybuchu wojny. Analizowaliśmy także rosnącą rolę mediów społecznościowych w  relacjonowaniu współczesnych konfliktów. Pojawiły się także pytania o to, kto tak naprawdę medialnie wygrywa tę wojnę oraz jaki wpływ na społeczność międzynarodową mają przekazy w sferze internetowej, kierowane przez obie strony konfliktu. Poruszone zostały zagadnienia dotyczące  cyberbezpieczeństwa zarówno w odniesieniu do Polski jak i  innych krajów europejskich. Ekspertów pytaliśmy także o wskazówki jak skutecznie weryfikować źródła, z których pochodzą informacje w tym obszarze i jak chronić się przed dezinformacją.

Dziękujemy naszym ekspertom oraz publiczności za aktywny udział w pierwszej i z pewnością nie ostatniej debacie, której fragmenty już niebawem na naszych mediach społecznościowych!

(pj/mt)
fot: Grzegorz Izbicki
—
Dom Edukacji Medialnej (DEM) to projekt, który został sfinansowany ze środków pochodzących z budżetu państwa (Ministerstwo Edukacji i Nauki) w ramach programu pn. „Rozwój potencjału infrastrukturalnego podmiotów wspierających system oświaty i wychowania”. W Domu Edukacji Medialnej odbywają się m.in. spotkania edukacyjne z udziałem młodych ludzi. W ramach funkcjonującego mini-studia nagraniowego są tworzone filmy o charakterze edukacyjnym oraz odbywają się spotkania i wywiady z gośćmi specjalnymi o tematyce edukacyjnej, patriotycznej, historycznej, medialnej i społecznej.

Pozostałe aktualności

2023-03-18

(DEM) Warsztaty medialne „Co lubi kamera” za nami


Read more
2023-03-15

„Media nadają – młodzi pytają” Spotkanie z dr hab. Klaudią Cymanow-Sosin


Read more
2023-03-05

(DEM) Porozmawiajmy o wartościach odc. 1


Read more
2023-03-01

(DEM) Debata „Media w obliczu wojny – co zmienił konflikt na Ukrainie?”


Read more
© Fundacja Edukacji i Mediów 2020
    Kontakt
      Zarządzaj zgodami plików cookie
      Aby zapewnić jak najlepsze wrażenia, korzystamy z technologii, takich jak pliki cookie, do przechowywania i/lub uzyskiwania dostępu do informacji o urządzeniu. Zgoda na te technologie pozwoli nam przetwarzać dane, takie jak zachowanie podczas przeglądania lub unikalne identyfikatory na tej stronie. Brak wyrażenia zgody lub wycofanie zgody może niekorzystnie wpłynąć na niektóre cechy i funkcje.
      Funkcjonalne Zawsze aktywne
      Przechowywanie lub dostęp do danych technicznych jest ściśle konieczny do uzasadnionego celu umożliwienia korzystania z konkretnej usługi wyraźnie żądanej przez subskrybenta lub użytkownika, lub wyłącznie w celu przeprowadzenia transmisji komunikatu przez sieć łączności elektronicznej.
      Preferencje
      Przechowywanie lub dostęp techniczny jest niezbędny do uzasadnionego celu przechowywania preferencji, o które nie prosi subskrybent lub użytkownik.
      Statystyka
      Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do celów statystycznych. Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do anonimowych celów statystycznych. Bez wezwania do sądu, dobrowolnego podporządkowania się dostawcy usług internetowych lub dodatkowych zapisów od strony trzeciej, informacje przechowywane lub pobierane wyłącznie w tym celu zwykle nie mogą być wykorzystywane do identyfikacji użytkownika.
      Marketing
      Przechowywanie lub dostęp techniczny jest wymagany do tworzenia profili użytkowników w celu wysyłania reklam lub śledzenia użytkownika na stronie internetowej lub na kilku stronach internetowych w podobnych celach marketingowych.
      Zarządzaj opcjami Zarządzaj serwisami Zarządzaj dostawcami Przeczytaj więcej o tych celach
      Zobacz preferencje
      {title} {title} {title}