15. odcinek cyklu „Porozmawiajmy o świecie” poświęciliśmy niezwykle ważnemu zagadnieniu edukacji medialnej. Rozmawialiśmy o tym czym jest i dlaczego powinniśmy jej nauczać zarówno w szkołach, jak i na uniwersytetach i jakie płyną z tego korzyści. Gościem Edyty Karaby była prof. UPJPII dr hab. Klaudią Cymanow-Sosin, medioznawca, wykładowca akademicki oraz szefowa zespołu ekspertów Fundacji Edukacji i Mediów.
Czym jest umiejętność krytycznego odbioru, analizy, tworzenia i wykorzystywania przekazów medialnych. Jak „uczyć mediów” jak je rozumieć, oceniać wiarygodność informacji i świadomie korzystać z różnych kanałów komunikacji. O tym wszystkim i wielu innych zagadnieniach rozmawialiśmy z naszym gościem.
Zapraszamy do obejrzenia!
Materiał dostępny jest pod linkiem:
https://www.youtube.com/watch?v=vISUUsw2xMQ
/red./
—
Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO1.
—
Dom Edukacji Medialnej (DEM) to projekt, który został sfinansowany ze środków pochodzących z budżetu państwa (Ministerstwo Edukacji i Nauki) w ramach programu pn. „Rozwój potencjału infrastrukturalnego podmiotów wspierających system oświaty i wychowania”. W Domu Edukacji Medialnej odbywają się m.in. spotkania edukacyjne z udziałem młodych ludzi. W ramach funkcjonującego mini-studia nagraniowego są tworzone filmy o charakterze edukacyjnym oraz odbywają się spotkania i wywiady z gośćmi specjalnymi o tematyce edukacyjnej, patriotycznej, historycznej, medialnej i społecznej.